21/11/2024

Egyiptomról :)

Egyiptom, a piramisok földje egyszerre a búvárok, a napimádók, a művelődésre, valamint a sivatagi kalandokra vágyók országa. Ideális úticél lehet azoknak, akik a lenyűgöző ókori történelmi és kulturális emlékeket szeretnék megcsodálni, de azok is megtalálják a számításukat, akik szimplán kizárólag csak passzív pihenésre vágynak a gyönyörű tengerpartokon. Az aktív vagy passzív időtöltés közepette pedig ne hagyjuk ki az egyiptomi konyha nyújtotta gasztronómiai élményeket és bátran élvezzük az egyiptomiak legendás vendégszeretetét! Általános információk Egyiptomról Elhelyezkedés Egyiptom transzkontinentális ország, Észak-Afrikában és Délnyugat-Ázsiában található. Északról a Földközi-tenger, északkeletről Izrael és a Gázai övezet, keletről a Vörös-tenger, délről Szudán, nyugatról pedig Líbia határolja. Lakosság Az ország közel 95 milliós lakossága közül 98% az egyiptomiak aránya, 1%-ban pedig szudániak és további 1%-ban egyéb etnikumú népek lakják. Főváros Egyiptom fővárosa Kairó, melynek lakossága elővárosaival együtt 17 millió fő. Az ország északi részén, a Nílus két partján és szigetein fekszik. Pénznem, pénzváltás A hivatalos pénznem az egyiptomi font, melynek váltópénze a piaszter. Pénzt váltani a pénzváltó irodákban és a bankfiókokban lehet, de szinte minden szállodai recepción be tudjuk váltani az amerikai dollárt vagy az eurót is egyiptomi fontra. Beszélt nyelvek Az országban az arab nyelv egyiptomi változatát beszélik, de a turistaközpontokban a franciául és angolul is megtudjuk értetni magunkat.

Egyiptomról :)

Beutazási és tartózkodási feltételek Egyiptomban.

Beutazási és tartózkodási feltételek Egyiptomban A beutazáshoz magánútlevél és vízum is szükséges. Az útlevél elvárt érvényessége a hazautazás napját követő hat hónap. Az országban turista céllal való, legfeljebb egy hónapig való tartózkodáshoz vízumra is szükség van, amelyet Egyiptom nemzetközi repülőterein válthatunk ki 25 dollár ellenében. A vízum kiváltására előzetesen Egyiptom Budapesti Nagykövetségén is lehetőségünk van, legalább 15 nappal a tervezett utazás előtt. Aki Sharmba utazik, és a sínai térségben marad, annak is kell vízum, de az ingyenes. Mikor utazzunk, és mit vigyünk magunkkal Egyiptomba? Az utazás időpontját nagyban meghatározza az úticélunk. Összességében elmondható, hogy a főszezont a téli időszak (decembertől februárig) jelenti, míg a holt szezon a nyári hónapokra (júniustól augusztusig) esik. Ez alól kivételek a partvidékek és még Kairót is ide lehet sorolni. A szezonalitás a szálláshelyek áraiban is megmutatkozik.

Beutazási és tartózkodási feltételek Egyiptomban.
Beutazási és tartózkodási feltételek Egyiptomban.

Szállás, programok, transzfer.

Szállások. Szállások ügyében kérem keressen bizalommal, repülőjegyet a Wizz air oldalán foglalunk, ha a kedves ügyfél nem önállóan szeretne foglalni. Erdei Sándor Telefon: - + 36 30 059 5278 - + 36 30 732 3894 Programok, transzfer, túrák elérhetősége: WhatsAppon +36 30 162 2589 Email: mindenaminyaralas@gmail.hu Adam Tours: Programok, idegenvezetés Magyar nyelven, túrák. Transzfer, Magyar nyelvű hivatalos idegenvezető és fakultatív programok után is érdeklődhetnek elérhetőségeimen. Az Adam Tours egy turizmus és utazás területén tevékenykedő cég, amely egyedi és jellegzetes utazási élményeket nyújt ügyfeleinek. Köszönhetően a Hurghadától Egyiptomba vezető túrák megszervezésében szerzett széleskörű tapasztalatának, az Adam Tours minden igényt kielégítő, kényelmes és élvezetes utazásokat garantál ügyfeleinek. Akár szabadidős, akár kalandtúrát keres, az Adam Tours a legjobb turisztikai programokat kínálja, a legmagasabb színvonalú minőséggel és szolgáltatással. Csatlakozzon több ezer boldog látogatóhoz, akik az Adam Tours-t választották, és élvezze a felejthetetlen utazási élményt. Programok, transzfer, túrák elérhetősége: WhatsAppon +36 30 162 2589

Szállás, programok, transzfer.

Egészségügyi helyzet Egyiptomban

Közegészségügy, egészségügyi helyzet Egyiptomban Utazás előtt mindenképp kössünk utas- és balesetbiztosítást. Gyógyszertárat a legtöbb helyen találunk, a gyógyszerek nem túl drágák és számos kapható közülük vény nélkül is. Magyarországról utazva kötelező védőoltás nem feltétele az országba való belépésnek. Fontos, hogy csak palackozott vizet fogyasszunk, a csapvizet kerüljük el! Fontos a megfelelő folyadék- és sóbevitel, mivel a nagy melegben mindkettőt jelentős mértékben elveszíti a szervezet. Hőségben kerüljük a túlzott alkoholfogyasztást! Ha hasmenésre hajlamosak vagyunk, akkor inkább azokat a gyümölcsöket válasszuk, amelyeket meg kell hámozni. A húsokat csak kellően átsütve fogyasszuk! Segélyhívószámok Rendőrség: 122 Mentők: 123 Tűzoltók: 125

Egészségügyi helyzet Egyiptomban

Egyiptom közlekedése

Egyiptom közlekedése Budapestről Kairóba juthatunk el közvetlenül, átszállás nélkül légi úton. A repülőút körülbelül 3,5 óra. Kairóból számos üdülőhely elérhető belföldi légi járatokkal. Budapestről ezenkívül Hurghadába és Sharm El Sheikh-be is eljutunk közvetlen járattal. Szárazföldi közlekedés Buszok A legkiépítettebb Egyiptomban a buszközlekedés a szárazföldi közlekedési formák közül, azonban a járatok sokszor zsúfoltak. Minden nagyobb város között napi rendszerességgel indulnak buszjáratok, amelyek menetidejére nem árt azért indulás azért rákérdezni. Ezen kívül kényelmes távolsági járatok is megtalálhatók az országban. Vonat A vonatközlekedés is meglehetősen kiterjedt, a fő útvonalak a Nílus mentén, valamint Alexandria és Kairó között találhatók. Az utak olcsónak mondhatók, viszont a vonatok állapota, különösen az államiaké hagy kívánnivalót maga után, továbbá késésekre is számítani kell. Autókölcsönzés Autót bérelni elsősorban a nagyobb városokban, népszerű üdülőhelyeken tudunk. Az országban jelenlévő autókölcsönzéssel foglalkozó nemzetközi cégek árai a nemzetközi árakhoz igazodnak. A helyi kölcsönzők kedvezőbb árakat kínálnak, azonban ehhez kevésbé megfelelő műszaki állapotú autók társulnak. Összességében nem a legjobb megoldás az autóbérlés, mivel az itteni, európaitól merőben eltérő vezetési szokások, valamint a közlekedési szabályok figyelmen kívül hagyása a rutinos autóvezetőknek is nagy kihívást jelentenek. Az útburkolati jelek és a közlekedési táblák gyakori hiánya miatt csak a helyi sofőrök mozognak otthonosan az utakon, érdemesebb ezért a taxizást választani. Taxik A nagyobb városok legelterjedtebb közlekedési eszköze a taxi. Mivel a helyi buszok meglehetősen zsúfoltak, ezért érdemes a taxit választani, bár azzal számolni kell, hogy a kedvelt turistaközpontok környékén az árak magasak lesznek. A taxik itt akkor is megállhatnak, ha már van bennük utas, ez bevett szokás. Hajó Egyiptom nagyobb tengerparti kikötői között szokás említeni Alexandriát, Port Saidot, Suezt és Nuweibát. Az óceánjáró üdülőhajók közül is több meg szokott állni Egyiptom partjainál. Menetidőtől függően gyors és lassú kompok közlekednek két népszerű üdülőhelyszín, Hurghada és Sharm el-Sheikh között is a hét több napján. A Níluson szintén közlekedhetünk hajóval menetrend szerinti járatokon.

Egyiptom közlekedése
Egyiptom közlekedése
Egyiptom közlekedése
Egyiptom közlekedése
Egyiptom közlekedése
Egyiptom közlekedése
Egyiptom közlekedése
Egyiptom közlekedése
Egyiptom közlekedése